مناهج

مناهج
نگرش ها و دغدغه های حوزه و روحانیت

🌀 چرا دانشمندان!!

شنبه, ۸ آذر ۱۳۹۹، ۰۱:۵۷ ب.ظ🖋 محمود محققیان؛ مدیر مرکز علمی تربیتی امام خمینی(ره) حوزه علمیه قم


🔹 انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی(ره) در سال 57 به پیروزی رسید و این پیروزی نتیجه انقلاب فرهنگی و نظریه پردازی امام و یارانش در ذهن و فکر مردم ایران در طول سالهای قبل از انقلاب بود.مقام معظم رهبری،شهید مطهری،شهید بهشتی،شهید مفتح،شهید بهشتی نژاد،شهید مدنی و... نظریه‌پردازان و تئوریسین‌های انقلاب بودند. تشکیل حکومت جمهوری اسلامی نیاز به اثبات داشت و اثبات علمی در دستور کار امام و شاگردان نخبه او قرار گرفت.

🔹 در مقابل مکاتب غربی و شرقی صف کشیده بودند و به قول نظریه‌پردازان انقلاب جبهه باطل در مقابل جبهه حق صف بسته بود. جنگ جنگ اندیشه و نظر بود. نتیجه این جنگ پیروزی منطق اسلام و امام شد. همین پیروزی سبب ترور نظریه‌پردازان شد. یعنی دشمن می‌داند اگر به صورت منطقی پیروز نشود باید غیر منطقی باشد. چون فلسفه غرب بر اساسِ «هدف وسیله را توجیه می‌کند» استوار است.

🔻 ترورها ادامه یافت ...
اما چه کسانی هدف قرار می گرفتند؟ دیگر از روحانیون و نظریه‌پردازان در خط ترور نبودند! چون انقلاب از مرحله اثبات عبور کرده بود. و به مرحله اثبات کارآمدی آن نظریه‌ها رسیده‌ایم. هر جا اثبات می‌کنیم ترور در دستور کار دشمن بی‌منطق است. باید به همه اثبات کنیم توانستیم نظریه‌های انقلابی که روی کاغذ و در سخن اثبات کرده‌ایم را در عمل پیش ببریم. اگر چنین نکنیم شکست می‌خوریم. دشمن این را خوب می‌داند. لذا در هر موضوعی اثبات می‌کنیم ترور می‌شویم. ترور یعنی ما برده‌ایم!

🔹 نیروی قدس کارآمدی را اثبات کرد،حاج قاسم با خونش امضا کرد. انرژی اتمی کارآمدی را اثبات کرد،علی محمدی و احمدی روشن و شهریاری با خون خویش امضا کردند. توانمندی دفاعی نیاز به یک امضای پر رنگ داشت، لذا فخری‌زاده وظیفه‌ای داشت سنگین.

❓حال سوال اینجاست که اقتصاد و سیاست خارجی  و... توانسته‌اند کارآمدی نظام را در این زمینه‌ها اثبات کنند؟ سؤال در این است که چرا هرگاه غربی فکر می‌کنیم هیچ‌کس با ما مشکلی ندارد؟ در هر علمی غربزده باشیم خیال دشمن راحت است. نه پیشرفت در کار است و نه اثبات کارآمدی! و نیازی به مقابله دشمن و ترور هم نیست. داغ ترور دانشمندان بر قلب ما نشانه صحت عمل آنهاست.

✅ مقام معظم رهبری در آخرین بیانات خود جمله‌ای کلیدی فرموده‌اند که البته قبل از این هم بارها بر آن تاکید فرموده اند:
«باید با همت جدی و تلاش پیگیر مسئولان، تأثیر اجرای راهکارهای عملی در زندگی مردم مشخص شود.»


  • نعمتی

دانشمند هسته ای

مناهچ

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">